Názor či viera?

Autor: Štefan Mikuš | 10.3.2009 o 23:10 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1131x

V jednom diskusnom fóre mi ktosi raz napísal: „Názor je barlička nevedomosti.. Ak má človek nedostatok informácií, vytvorí si na vec názor..”

Názor ako pomôcka na obranu pred svetom.. nestála a neurčitá forma vysvetlenia si skutočností okolo nás.. Názorom bolo aj to že Zem je plochá doska. Je však niečo silnejšie ako názor. Je to viera.. Niekto by iste oponoval, že ľudia kedysi verili v to, že Zem je plochá doska. Ale oni nemali dostatok informácií, preto to vnímam ako názor či presvedčenie získané na základe dostupných informácií. Viera v seba, viera v Boha, viera v niečo.. Viera nás posúva ďalej, názor nás drží v klietke komplexov a nedorozumení v snahe či potrebe o riešenie skutočností. Niekedy je, a niekedy nie je v našej moci tieto skutočnosti zmeniť. Život je niekedy veľmi zvláštny ba až nepochopiteľný. Prináša nám každodenne množstvo rôznych podnetov, ktoré nás buď ovplyvnia, alebo len prejdeme okolo nich bez povšimnutia.. Niekto to prežíva naplno, iní to vytesnili a všetko čo sa okolo nich deje ich ruší. Vytvorili si svoj názor či svet fantázie, ktorá ich napĺňa a uspokojuje.. Tí čo majú názor sú väčšinou vo svojom postoji nestáli. Tí čo majú vieru, veria v tú svoju pravdu celým srdcom.. Ježišovi učeníci mali s vierou tiež problém, kým nedostali dôkaz. V našich životoch dostávame množstvo dôkazov, no často prechádzame okolo nich bez povšimnutia. Niekdy je to len iskierka v oku manželky, či malý božtek vlastnej dcérky, lúč svetla dopadajúci cez zastretý záves na stôl, či kvet v záhone pred domom. Na to, aby sme si mohli uvedomiť tú krásu však potrebujeme mať svoje srdce naladené na vhodnú frekvenciu. Mnoho krát však potrebujeme podnet „z druhej strany". Kopanec, ktorí nás preberie z letargie.

Často veľa tzv. veriacich deklaruje vieru no disponuje iba názorom. Svet nás formuje. Je pre náš školou. Niektorí prepadáme, iní sme úspešní a plávame životom, ako by sme to mali už niekoľko krát za sebou... Tí čo veria, to majú ľahšie, pretože majú pevný bod, o ktorí sa môžu oprieť. Nespadnú len tak ľahko a keď padnú, vstanú a kráčajú ďalej. Niekto povie že viera je slepá.. Ten kto verí, však málo kedy potrebuje inú pomoc. Cítime to, čo chceme cítiť, dokážeme veci o ktorých by sme nikdy neuvažovali v rovine splniteľných prianí. Viera nám dáva silu to dokázať. Pravá viera vo všetkých náboženstvách má základ v láske. Preto možno stále viacej duší prahne po naplnení láskou. Tej totiž nie je nikdy dosť. Rozdávajme! Zo srdca! To čo dávame z vypočítavosti nie je láska.. Niekto povie, že láska bolí... Áno.. Bolí.. Niekdy totiž potrebujeme zhasnúť svetlo, aby sme rozoznali, že svietilo...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poukázali na spornú Foraiovu poľovačku, úrady im nechcú vrátiť revír

Okrem bývalého šéfa Všeobecnej zdravotnej do revíru chodí strieľať aj Róbert Veselka, konateľ jednej z firiem zo zdravotníckej skupiny Medirex.

PODCAST DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Niektoré automobilky zase podvádzali, teraz pri hybridoch

Ako hybridy nešetria palivo.

Stĺpček Zuzany Kepplovej

Prípad poľovníkov ilustruje, aké ťažké je byť smelým zajkom

Byť odvážnym kritikom je ako kráčať po povrchu Mesiaca.


Už ste čítali?