Výbuch...

Autor: Štefan Mikuš | 3.3.2007 o 0:20 | Karma článku: 19,17 | Prečítané:  4768x

Sedím v kancelárii a počujem tlmený výbuch.. Po chvíli sa opäť trasú okná, no tento raz silnejšie a pri treťom náraze tlakovej vlny sa podomnou zachvela stolička... Bežím k oknu... Hľadím von... Smerom od Novák sa k Bojniciam blíži obrovský mrak..

Budova v ktorej máme kanceláriu je stará, má kamenné múry.. Napriek tomu sa nám zdalo, akoby sa zachvela.. Ten náraz bol neočakávaný, prekvapivý... Vojna? Teroristi? Tým smerom je elektráreň a "chemická"... Srdce búši... Volám domov... Sieť je preťažená... Vybieham von a vidím z kopca stĺp akoby horiaceho dymu... že by "Dolina"? Je to tým smerom... Vojenské opravárenské závody Nováky... Srdce mi stále búši... Konečne som sa dovolal domov.. Všetci sú vystrašený ale v poriadku.. Oblak dymu sa pomaly rozplýva a opäť vidieť Nováky... Volá mi brat.. Meďo mal poobednú... Voláme jeho rodičom... Nič nevedia a sú tiež celý vyplašení... Média chŕlia množstvo informácií a nikto okolo nenachádza vhodné slová... Mlčíme... Znovu brácho... Meďa previezli vrtuľníkom do Banskej Bystrice.. Jeho ocino sa informoval... Má zlomenú stehennú kosť, rozdrvenú časť lebečnej kosti a pomliaždený mozog... Držia ho v umelom spánku a ide na sál... Stav je kritický... Je malá šanca, že prežije a ak, tak pravdepodobne s vážnym postihnutím...

Pozerám na Markíze mimoriadne správy... Vidím ťažko zraneného na nosidlách ako ho idú nakladať do vrtuľníka... Tlačia sa mi slzy do očí... Spoznávam ho... Je to Meďo..

Bože prečo? Je to taký super chlap! Niekedy expert, ale super kamoš... Má aj mladšieho brata... Je ťažko chorý... Chodí na chemoterapiu... Nechcel by som byť v koži ich rodičov... Mám plnú hlavu myšlienok a zároveň neviem čo povedať... Spánok dnes bude problematický... Myslím na neho a na jeho rodičov... Myslím na všetkých čo tam boli... Uvažujem ... Hlava plná a opäť chýbajú vhodné slová... Mlčím a v očiach sa ukazuje ďalšia slza...

Meďo, vydrž!!! Sme všetci s tebou!!!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Z budovy SIS budú sociálne byty pre úradníkov, obec neuspela

Tajná služba sa zbavila prvej budovy, ktorá sa dala odhaliť cez internet. Ministerstvo vnútra tam chcel byty pre zamestnancov v ťažkej životnej situácii.

DOMOV

Dobré ráno: Ráno sa zobudíte a máte zarobené, nemusíte pohnuť prstom

Stačilo by 200 eur, aby sme boli šťastní?

KOMENTÁRE

Chorobopis slobody tlače: Bola to srdcová príhoda

Kontrolovať mocných môžu len autenticky slobodné médiá.


Už ste čítali?